3 tipy, jak se učit

Je před vámi kupa úkolů ze školy? Nebo komplikované téma na seminárku? Ještě se neděste a vyzkoušejte tipy, jak se s těmito obry vypořádat.

Salámová metoda

Štangli salámu si těžko dáme celou na krajíc chleba. Buď si salám koupíme už krájený, nebo použijeme domácni kráječ. A stejně to udělejte s velkým úkolem – nakrájejte si ho na stravitelné kousky a postupně je plňte. Z velkého obra se stane několik trpaslíků, které hravě zvládnete.

Rajčatová metoda

Druhý tip se bude hodit, když nad něčím musíte strávit hodně času – třeba finišujete před zítřejším testem. Dobu učení si rozdělte na kratší úseky a střídejte studium a relax. Např. 25 minut studia a 5 minut relaxu. 25 minut se vydržíte soustředit, a pak se odměníte něčím, co vám udělá radost, u čeho přepnete mozek – pár kliků, zalít kytky, přečíst stránku vtipů, odpovědět na textovky. Mně se osvědčilo 45 minut učení a 15 minut čtení knížky. Studovala jsem technickou školu, tak knížka dobře vyvažovala kreslení schémat a trénování vzorečků.
Jste zvědaví, proč se tato metoda jmenuje rajčatová? Protože její “vynálezce” používal kuchyňskou minutku ve tvaru rajčete:)

Sýrová metoda

Když se chce myš prokousat skrz bochník sýra, jde na to přes díry. Tudy je to nejsnazší. I vy začněte tím nejsnazším. Když to lehké zvládnete, povzbudí vás, že už máte kus hotový a nebylo to tak těžké. Úkoly si tedy rozdělte podle obtížnosti a začněte.

„Všechno se zdá nemožné, dokud to neuděláš!“

Nelson Mandela

Tipy zazněly na semináři In-Life Vysoká škola – výzva i příležitost


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s