Střípky ze zimního pobytu “STŮJ PEVNĚ”

Po Vánocích jsme se studenty z In-Life vyrazili už tradičně na pět dní do Malenovic – a bylo tam prostě skvěle! Posuďte sami z malé ochutnávky toho, jak jsme se tam v Beskydech měli…

Na úvod krátké videjko o nás…

POZOR! Během silvestrovské oslavy nás navštívil špičkový goralský baletní soubor… (Všimněte si – kromě ladných pohybů a Radkova úsměvu – také sladěných čelenek do vlasů!)

Zajímá vás, jak se např. Honza těšil na workshop “skákání do kaluže” nebo jak se Martin pilně připravoval na workshop “sfoukávání svíček”? To vše vám odhalí následující reportáž…

A jak jsme se cítili po probuzení? Někdo skvěle, někdo takto… #mannequinchallenge #morninglook

Skvělé taneční vystoupení pod vedením Míši – taneční workshopy se už na pobytech In-Life stávají oblíbenou tradicí…

Navštívil nás i kouzelník – lékárnička byla (podle předpisů) na dosah, ale kouzelník i jeho asistenti přežili bez újmy!

Zahrála nám úžasná kapela One Boat – tradiční i netradiční song… Dany, doufám, že v novém roce už chystáte další koncerty, těšíme se!

A jaký syn, takový otec – i Jožka přijel se svou skvělou kapelou Kněždubanka! Díky za skvělý úvod do moravských folklorních písní a vysvětlení výjimečnosti těch kněždubských. Zvláště mě zaujal výklad písně “Mamko, moja mamko” (např. jsme se dozvěděli, že v této písni se řeší úplně konkrétní problém zcela konkrétní osoby – narozdíl od nejmenovaných jiných písní, které jsou plytké a povrchní – a ač na konci zůstává problém nevyřešen, nic to nemění na kvalitě textu. Děkujeme!)

Měli jsme skvělé vyučování z Bible (STŮJ PEVNĚ – z 1. listu Petrova) od Michaela a Jo Beth Loftis… a slyšeli jsme taky mnoho skutečných příběhů o odvážných lidech, kteří STÁLI PEVNĚ v Bohu i za těch nejtěžších okolností. O tom, že selhání nás nemusí definovat, o tom, jak STÁT PEVNĚ v utrpení, v nové identitě, v různých životních rolích… A odnášíme si opravdu hodně!

A také Vám všem přejeme krásný nový rok 2019, ať stojíte PEVNĚ na tom nejlepším “základě”, ať jsou okolnosti jakékoli! Díky za Vaši přízeň (a za to, že jste dočetli až sem).

PeN za In-Life


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s